Eltűnhetnek az újságos bódék
A közéleti lapok rohamosan, a bulvár lapok kicsit lassabb ütemben, de mind veszítenek példányszámukból. Az újságos bódék meg sorra tűnnek el.
A közéleti lapok rohamosan, a bulvár lapok kicsit lassabb ütemben, de mind veszítenek példányszámukból. Az újságos bódék meg sorra tűnnek el.
Szinte mindenki irigyli azokat a fotósokat, akik az Olimpiára mehettek dolgozni. Elvégre a világ legrangosabb sporteseménye mindenki szerint a legexkluzívabb feladat is egyben, amit fotós kaphat. Ugyanakkor a legfárasztóbb és legembertpróbálóbb munka is az olimpiát fotózni, vagy a fotósok képeit szerkeszteni.
A XXX. Sajtófotó Kiállítás megnyitóján mindenki szomorúan vette tudomásul, hogy idén nem jelent meg a pályázat anyagából válogató szokásos Év Fotóifotóalbum. Most azonban mégis úgy fest, némi késéssel megjelenhet majd a könyv – sőt lehet következő kiállítás is.
Egyre több hangzatos címet használnak a sajtóban, ami már-már önálló jelenség lett, amire olvasók és szakmai kritikusok egyaránt felfigyelnek.
Több 1DX is volt már a kezemben, de tesztet még nem készítettem róla/vele. Valahogy az eddig sosem jött össze, mikor munka közben a kezembe került, a Canon hivatalos teszt gépe pedig még nem jutott el hozzám.
Mint ismert, az ex-modell Debreczeni Zita egy ideje felhagyott a modellkedéssel, és már csak fotózással foglalkozik. Ma már nyilván meg is él belőle, de fotós karrierje kezdetén ugyanúgy ingyen munkával próbált szakmai hírnevet és megrendelőket szerezni, mint a legtöbb pályakezdő fotós. Neki bejött – másnak nem biztos, hogy sikerül, ami neki!
Én is ott voltam tegnap az új XMS bolt megnyitóján. Ajándék iPhone tokom lett – Canon nyakbaakasztóm nem. De azért jó volt.
Nézd meg a képet és világosan látod, hogy ha Apple cuccod van, idióta vagy. Ha szereted és elégedett is vagy vele, akkor még inkább. Olvasd el, hogy miért, szépen levezetem neked!
A QuickDraw egy új megoldás az objektívsapkák, táskák, tokok és vállunkon lógó fényképezőgépek elkerülésére.
Sokat (de sosem eleget) foglalkozunk az Olimpián dolgozó fotósokkal, viszont van egy másik fontos munkakör, akiket szintén érdemes emlegetni, mert általában nem sok figyelmet kap a munkájuk: ők a képszerkesztők. Most betekinthetsz a kulisszák mögé, hogy megtudd, ők hogyan dolgoznak a Reuters olimpiai csapatában.