A japán cunami elkezdte átrendezni a fotó piacot
Kezdenek kirajzolódni a Japán cunami katasztrófa következményei. Sorra érkeznek a hírek róla, hogy a gyárak ugyan újraindulnak, de a Japántól távoli országokban már érezni a katasztrófa hatásait.
Kezdenek kirajzolódni a Japán cunami katasztrófa következményei. Sorra érkeznek a hírek róla, hogy a gyárak ugyan újraindulnak, de a Japántól távoli országokban már érezni a katasztrófa hatásait.
A Bang Bang Klub egy izgalmasnak ígérkező film, ami négy fotós valós történetét meséli el a dél-afrikai apartheid rendszer felbomlása idején. Bepillantást enged a törzsi háborúk borzalmaiba, és hogy hogyan dolgoztak az azt megörökítő fotóriporterek. Most pedig elindult a film weboldala, ahol még több részlet derül ki a filmről, és a hátterében húzódó valós eseményekről is.
Eljött az idő, hogy már nem is kell a terméket elvinni a kiállításra, a bemutatására ott a kiterjesztett valóság…
Szeretem, mikor kommunikációs szakemberek nem tudnak megfelelően kommunikálni – na jó, mielőtt félreérti valaki, iróniának szántam. De komolyan szét kéne nézni a szakembereknek saját házuk táján. Így sok más mellett a BKF-nek is.
Szombat este fél kilenckor tartották világszerte a Föld Óráját, ami minden évben jellegzetes képpárokat szokott eredményezni. Kivilágított nevezetességek, és azok képe sötétben. Ezt itthon is sok fotós meg szokta örökíteni, viszont a behatárolt tér és idő paraméterek miatt nehéz az eseményről egy valakinek sok jó képet készíteni, és még a több fotóst mozgósítani képes szerkesztőségek is ritkán foglalkoznak mind ezzel az egy témával.
Kérdés: Hány fotós kell egy villanykörte becsavarásához?
Válasz: Csak egy, de közben az összes többi azt mondogatja, hogy ő jobban csinálná.
Ahogy lenni szoott, a Sajtófotó Pályázat lezárása után minden évben a kiállítás megnyitójával együtt jelenik meg Az év fotói című könyv. A 2010-es év legjobb magyar sajtófotóiból Bánkúti András által készített összeállítás idén 216 oldal, és 730 gramm lett, amit 2 960 Ft-ért vehet meg, aki betér valamelyik könyvesboltba (Interneten megrendelve 5% kedvezménnyel, az Anima Könyvesboltban pedig akár kultúra utalványra is). A könyvben publikált fotók szerzőinek felsorolása, és tartalomjegyzéke,
A hétvégén megint óra átállítás volt, ezúttal a nyári időszámításra. Ne felejtsétek el, hogy míg a számítógépek és egyes telefonok maguktól átállítják az órákat, addig a fényképezőgépek, és egy csomó más szerkezet, amikről nem is mindig tudatosul bennünk, hogy óra is van benne, nem biztos, hogy követik. Érdemes ezeket az órákat is mind átállítani, nehogy később gondot okozzanak, ha mondjuk a képek készítésének időpontjára hagyatkoznánk. Erről már bővebben írtam az előző óra átállításkor, azt hiszem, hogy most nem ismétlem meg.
Épp kedves ismerőseim vették át a díjaikat, mikor pár perce bekapcsoltam a Fotoklikk díjátadó élő közvetítését. A kiállítás megnyitóját is élőben közvetítik.
A múlt hét egyik nagy sajtóval kapcsolatos híre volt, hogy Rupert Murdoch és saját több korábbi sikertelen próbálkozása után a New York Times ismét elkezdi felhúzni fizetős falát – ami ezúttal kicsit lukacsosabb, mint legutoljára volt. A témával a Médiablog is foglalkozott, érdemes elolvasni, amit Polner írt, illetve a linkeket, amiket az írásában közölt.