Instakép-nyomvonal: Kacsáztam ma egy kicsit
Kacsáztam ma egy kicsit a budapesti Kacsafutamon.
Kacsáztam ma egy kicsit a budapesti Kacsafutamon.
Az Origo körül kialakult politikai botrány közepette nem csak újságírók hagyták el a lapot, hanem a teljes fotórovat is lecserélődött. Szeptembertől teljesen megújult gárda készíti a képeket az Origora.
Angolul és németül beszélő üzletkötő munkatársat keres rendezvényfotós cég teljes munkaidős bejelentett állásba. Munkavégzés helye Érd/Százhalombatta. Feladat a kapcsolattartás meglevő és új ügyfelekkel.
Brutálisan megölték a közel két éve fogságban tartott James Foley amerikai fotóriportert. Sok kolléga gyászolja, de arról a szakma és az olvasók sem tudnak kiegyezni, hogy vajon be kell-e mutatni a halálát.
Az újságírók kanadai szólásszabadságát védő szervezet, a CJFE (Canadian Journalists for Free Expression) készítette ezt a rendíkvül kifejező reklámkampányt. Fényképezőgépből, kamerából, objektívekből és egyéb sajtó által használt kellékekből tákoltak egy gépfegyvert , rakétavetőt, pisztolyt formáló kompozíciót. A képek mottója pedig azt hirdeti, hogy az információ lőszer.
A protokoll fotózás “szépsége”, hogy ismét hagytáke egy KICSIT dolgozni a sajtót Obama emberei. Közelharcot vívhattak a fotósok és operatőrök, hogy tíz másodpercet elcsíphessenek egy ablakon keresztül az elnök munkájából.
Furcsa ezt így leírni, de legalább ennyire furcsa meghívót kaptam a napokban. A meghívott celebek neve csupa nagy betűvel kiemelve, miközben az alkotó nevét még csak meg sem említik. Ennyire (nem) érdekli a pr ügynökséget, hogy kinek a képeiből kovácsolnak éppen népszerűséget és/vagy anyagi hasznot.